کد : 3621

مداومت پروازی موفقیت آمیز در پایش حفاظتی و حراستی از تجهیزات و امنیت منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی توسط پهپاد شرکت دانش بنیان بوشهری

عبدالحسین بهرامی معاون پارک علم و فناوری خلیج فارس از پایش هوایی طولانی مدت بر فراز منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با هدف حراست و حفاظت از تجهیزات و امنیت پیرامونی توسط شرکت مهارت گستر لیان مستقر در این پارک خبر داد و اشاره نمود این شرکت پهپادی دانش بنیان از سال 1392 در زمینه طراحی آموزش و خدمات پهپادی فعالیت داشته و هم اکنون با استعداد هفت نفر سرمایه انسانی در این منطقه مشغول به ارائه خدمات می باشند.

شهرام محمدی رئیس هیئت مدیره این شرکت ضمن اعلام ثبت رکورد 1200 ساعت پرواز ایمن پهپادی ، یادآور شد پایش هوایی موجب نا امن شدن منطقه پارس جنوبی برای متخلفان گردیده است.

طرح پژوهشی پایش هوایی اولین بار توسط شرکت دانش بنیان و فناور مهارت گستر لیان به پارس جنوبی ارائه گردید و به صورت پایلوت به مرحله اجرا در آمد که مورد استقبال حراست ارشد منطقه واقع گردید.

این همکاری از دی ماه 1396 آغاز و تا تیرماه 1399 ادامه داشته و در مدت 900 روز حضور و پایش هوایی منطقه، روزانه 6 سورتی پرواز با هدایت 4 نیروی مستقر انجام پذیرفته که مجموعاً 1200 ساعت پرواز ایمن و بدون حادثه در قالب 3600 سورتی پرواز صورت پذیرفته است که رکورد موفقی در صنعت نفت، گاز و انرژی کشور و جنوب غرب آسیا(خاورمیانه) محسوب می گردد.

با انجام عملیات پایش هوایی توسط پهپادهای این شرکت دانش بنیان تحت عنوان یگان حراست ارشد منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، میزان جرم و بروز تخلف در این منطقه کاهش چشمگیری داشته و موجبات استقرار امنیت از حیث وجود سارقان را به همراه داشته است.

محمدی با استناد به اعلام رسمی مدیر پیشین حراست پارس جنوبی گفت: پایش های صورت پذیرفته ضمن پیشگیری از جرائم امنیتی، مانع سرقت اموالی همچون کابل فیبر، ترانس و سایر تجهیزات زیر ساختی به ارزشی در حدود 30 میلیارد ریال گردیده است.

همچنین پهپاد برد بلند شبح خلیج فارس و کسب مقاوم اول در مسابقات رومانی در سال 2014 از جمله افتخارات این مجموعه ی فناور دانش بنیان است.

پهپاد سمپاش یلدا از دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان پهپادی است که توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سال 1397 و با رویکرد خدمات کشاورزی رونمایی گردید.